Adrasan Tekne Turu

     Adrasan tekne turları açısından  gerçekten çok zengin rotalara sahiptir. Adrasan bu özelliğiyle belki de Antalya' nın en iyisidir. Gidilen koyların bazılarına karayoluyla ulaşım yoktur. Akseki, Sazak, Ceneviz, Suluada gibi muhteşem koylarda denize girme şansına erişirsiniz. Genelde tekneler 2 rota da hizmet verirler. Bunlardan ilki Akseki, Sazak ve Ceneviz koylarının olduğu rotadır. Eğer bu güzergahdaki bir tekne turuna katılırsanız şansınız varsa tur sırasında Caretta kaplumbağalarını ve nesli tükenmekte olan Akdeniz Foklarını görebilirsiniz. Ayrıca balık açısından da zengin bir yapıya sahiptir. Tur sırasında herhangi bir koyda Kılıç balığı görmemeniz için bir sebep yok. Eğer adrasan balık avı turuna katılmak isterseniz bizimle iletişime geçiniz. Zümrüt yeşili ve gök mavisi bu koylarda kendinizi sulara bırakmaya can atacaksınız. Saatine göre ulaştığınız bir koyda Kaptanınızın sizin için hazırladığı öğle yemeğinin tadına doyamayacaksınız. Üstelik öğle yemeğinden sonra sunulan çay ve meyve de ücrete dahil. Bu açıdan bakıldığında da Adrasan en ucuz tekne turudur diyebiliriz.

    Diğer rota ise Suluada tekne turudur. Suluada bir çok açıdan ilginç özelliklere sahiptir. Antik çağda adı Krambusa olarak geçen Suluada Adrasandan yaklaşık 5-6 deniz mili uzaklıktadır. ilk çağlardan beri denizciler için önemli bir adadır. Bunun sebebi adada tatlı su kaynağı olmasıdır. Hatta şifalı olduğu ve özellikle böbreklere faydalı olduğu da söylenmektedir. Suluadanın bir diğer özelliği ise plajının ünlü Maldiv plajlarına benzemesidir. Bu nedenle Türkiye'nin Maldivleri adı verilmiştir.

   Sabah 9-10 gibi tekne turu Adrasan iskelesinden başlar ve tur öğleden sonra 17-18 gibi sona erer. Size tavsiyemiz eğer Adrasana gelirseniz mutlaka tekne turuna katılmanızdır. Ceneviztur yaz sezonunda hergün adrasandan tekne turu düzenlemektedir.

Adrasan Tekne Turu

Adrasan Tekne Turu

Büyüt
Adrasan Koyları

Adrasan Koyları

Büyüt
Suluada Tekne Turu

Suluada Tekne Turu

Büyüt
Sazak Koyundayız

Sazak Koyundayız

Büyüt

Adrasan Tekne Turu Rotalarımız